121 - 140 av 247
1...678...13 Gå till

Avslutad | Klassiska – Onsdag 4 juni 1997

Klubbad för
Bild saknas

DIVERSE, 7 delar, silver

Utrop: 900 kr

Bild saknas

COLLIER, silver

Utrop: 800 kr

Bild saknas

MEDALJONG 18K guld, vikt 10.0 g

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Bild saknas

PIN-BROSCHAR, 18K guld, 4 st., pärlor, vikt 10.0 g

Utrop: 1 000 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, pansar, vikt 20.2 g

Utrop: 2 000 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, vikt 4.7 g

300 kr

Utrop: 400 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, vikt 8.9 g

Utrop: 1 000 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, vikt 8.5 g

Utrop: 1 000 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, fantasi, vikt 13.0 g

Utrop: 1 300 kr

Bild saknas

Smycken Övr diamringar

RING, 14K guld samt vitguld, prinsess-diam. 0.43 ct. W/SI, 2 prinsess-diam. ca. 0.08 ct., vikt 5.0 g

Utrop: 5 500 kr

Bild saknas

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 briljanter ca. 0.20 ct. vikt 1.0 g

Utrop: 1 500 kr

Bild saknas

Silver Bricka

MUGG MED hänkel, ostämplat silver, sannolikt 1800-tal.

Utrop: 850 kr

Bild saknas

SKÅL. silver, oval med genombrutet liv.

Utrop: 750 kr

Bild saknas

SKÅL, på hög fot, silver, Birmingham, 1913.

Utrop: 750 kr

Bild saknas

GRÄDDKANNA, silver, Georg Hunter, London, 1770.

Utrop: 2 700 kr

Bild saknas

GRÄDDKANNA, silver, empire, Drenics, Bremen, ca 1830.

Utrop: 2 500 kr

Bild saknas

GRÄDDKANNA, silver, Lars Larsson, Göteborg, 1863.

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

SERVERINGSSLEV, silver, Holland, 1887.

Utrop: 1 100 kr

Bild saknas

SERVERINGSSKEDAR, silver, 2 st, G Wikström,Göteborg, 1927, respektive Norge ca 1950.

Utrop: 850 kr

Bild saknas

KAKTÅNG, SERVERINGS- SPADE, SOCKERTÅNG samt 2 SERVERINGS- SKEDAR, silver.

Utrop: 950 kr