Avslutad | Klassiska – Lördag 29 april 2006
Klubbad för
MEDALJONG + KEDJA, 18K guld, Stockholm, ca mitten av 1800-talet, halvpärla, L=46 cm, bucklor, plats för foto, V=12g.
Visa varaSmycken Hänge med kedja
MEDALJONG + KEDJA, 18K guld, Stockholm, mitten av 1800-talet, L=46 cm, V=12g, bucklor
PÄRLCOLLIER, odlat med vitguldslås med 39 st pärlor 8.5 mm samt så orientpärlor L = 48 cm
ARMBAND, 18K vitguld, 9 diamanter ca 0,40 ctv, ca W-TCr/SI, L=19 cm, V=7,5 g, lagad.