541 - 560 av 618
1...272829...31 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 april 2006

Klubbad för

SAMEKNIV, renhorn, signerad med initialerna T.Å. (Tore Ågren).

Utrop: 1 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,42 ctv, ca TW/VVS, stl 17 1/4

Utrop: 4 200 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,09 ct, ca TW/VVS, "Stjärnringen", stl 17,5

Utrop: 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,07 ct, ca TW/VS, stl 16 3/4

Utrop: 600 kr

BRILJANT, 0,51 ct, G(TW)/VVS2, HRD certifikat.

12 000 kr

Utrop: 13 500 kr

BRILJANT, 0,67 ct, F(TW)/VS1, IGI certifikat.

15 000 kr

Utrop: 16 500 kr

BRILJANT, 0,56 ct, F(TW)/VVS1, IGI certifikat.

Utrop: 16 500 kr

PÄRLCOLLIER odlade sötvattenspärlor, förgyllt lås med imitationspärla, längd 40 cm.

Utrop: 400 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld med safir och 12 briljanter, vikt 3,9 g

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K vitguld med 4 briljanter 0,36 ct, ca TW/VS, vikt 3,9 g, stl 15 1/2 ( slitna fattningar , en diamant med nagg )

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K vitguld, sötvattenpärla, briljanter ca 0,2 ctv, vikt 3,1 g

1 350 kr

Utrop: 1 450 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor, ca 3 - 7 mm, lås med markasiter, längd 42 cm

800 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6-6,25 mm, lås i 18K guld med pärla, längd 57 cm

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade 3,0-7,0 mm, lås i silver, längd 54 cm

750 kr

Utrop: 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, med briljant ca 1,08 ct, J-K/P2, storlek 17 mm

7 100 kr

Utrop: 7 500 kr

RING, 18K vitguld med odlad pärla och 2 briljanter 0,10 ct vikt 4,1 g, stl 16

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld med 3 diamanter 0,09 ctv, vikt 3 g, stl 17 mm, ALTON.

Utrop: 1 200 kr

SILVERBESTICK, kniv, gaffel och sked, Stockholm 1853, originaletui.

550 kr

Utrop: 450 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 briljanter 0,54 ct x 2 E-F(River-TW)/VS 1- 2, ett nagg, en extra fasett, stift

Utrop: 25 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med 9 briljanter ca 1,00 ctv ca E(River)/VVS-VS, ett nagg, gravyr, vikt 6,3 g, 17 1/2+

9 500 kr

Utrop: 11 000 kr