Avslutad | Klassiska – Lördag 29 april 2006
Klubbad för
PÄRLCOLLIER odlade sötvattenspärlor, förgyllt lås med imitationspärla, längd 40 cm.
RING, 18K vitguld med 4 briljanter 0,36 ct, ca TW/VS, vikt 3,9 g, stl 15 1/2 ( slitna fattningar , en diamant med nagg )
PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor, ca 3 - 7 mm, lås med markasiter, längd 42 cm
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 briljanter 0,54 ct x 2 E-F(River-TW)/VS 1- 2, ett nagg, en extra fasett, stift