21 - 40 av 618
123...31 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 april 2006

Klubbad för

5 SMYCKEN, 2 broscher i silver & förgyllt silver, samt 3 ringar i 18K guld & vitguld, stl ca 17½.

950 kr

Utrop: 700 kr

MANSCHETT- & SKJORTKNAPPAR i 18K guld med pärlemor, etui.

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 177 briljanter ca 6,30 ctv, ca W-TCr/ VS-SI, L=18,3 cm, V=31 gr.

Utrop: 52 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,75 ctv, ca TW/ VS-SI, stl 16+, V=3,1g

Utrop: 7 000 kr

ARMRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,33 ct, ca W/SI2 (litet nagg på rondisten), öppningsbar, V=10,5 gr.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld med ovalslipad röd korall, stl 17 3/4, V=5,5 gr.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld, ammonitskal, stl 17, vikt 8,2 gr.

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, korall, längd ca 46 cm

425 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, 3- rader odlade pärlor L=35 cm vitguldslås 18K odlade pärlor, en pärla saknas.

Utrop: 3 200 kr

Ädelstenar Pärlor

TAHITIPÄRLA 12,4 mm

Utrop: 2 300 kr

Ädelstenar Övrigt

TAHITIPÄRLA droppformad, 9,9x13,5 mm

800 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Övrigt

TAHITIPÄRLA droppformad, barock, 10,9x13,7mm

850 kr

Utrop: 900 kr

RING, 10K vitguld, vit opal med blått och grönt färgspel, 6 bagett- och 4 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 17+

Utrop: 4 500 kr

Ädelstenar Övrigt

TAHITIPÄRLA 10,8 mm

Utrop: 1 900 kr

Ädelstenar Pärlor

TAHITI PÄRLA, grå, 10,4 mm

Utrop: 2 300 kr

Ädelstenar Pärlor

TAHITIPÄRLA ca 11 mm

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 13,2g, stift

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, 12 briljanter ca 0,25 ctv, ca TW/VS, stl 17 3/4, V=4,1 g.

Utrop: 1 800 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, 18K guld med 48 briljanter 0,48 ctv, ca W-VS-SI, vikt 24 g, kulspets, engelsk

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld med odlade pärlor, vikt 2,5 g

300 kr

Utrop: 350 kr