Avslutad | Klassiska – Lördag 29 april 2006
5 SMYCKEN, 2 broscher i silver & förgyllt silver, samt 3 ringar i 18K guld & vitguld, stl ca 17½.
ARMBAND, 18K vitguld, 177 briljanter ca 6,30 ctv, ca W-TCr/ VS-SI, L=18,3 cm, V=31 gr.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,75 ctv, ca TW/ VS-SI, stl 16+, V=3,1g
ARMRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,33 ct, ca W/SI2 (litet nagg på rondisten), öppningsbar, V=10,5 gr.
PÄRLCOLLIER, 3- rader odlade pärlor L=35 cm vitguldslås 18K odlade pärlor, en pärla saknas.
RING, 10K vitguld, vit opal med blått och grönt färgspel, 6 bagett- och 4 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 17+
Accessoarer Pennor
PENNA, 18K guld med 48 briljanter 0,48 ctv, ca W-VS-SI, vikt 24 g, kulspets, engelsk