Figurin, Royal Copenhagen "isbjörn med ungar" ca 20 cm
Utrop: 1 200 kr
Figurin, Royal Copenhagen "säl med unge" ca 20 cm
Figuriner, 2 st fåglar Ittala Finland ca 10,15 cm
Utrop: 700 kr
Figurin, Smed 20 cm
Utrop: 50 kr
Mikrofon, Studiomikrofon Neumann U87Ai P48 i trälåda , manual
Utrop: 5 900 kr
Urna, Gustavsberg stengods 14cm, Väggbonad Rörstrand "picknick"
Utrop: 300 kr
Mikrofon, AKG C414B-ULS med upphängning (spindel) i originalväska
Utrop: 2 000 kr
Vas, Orrefors 22 cm
Tavlor, 2 Litografier av Christer Boberg, 1 glas saknas 39,5x29 cm
Utrop: 200 kr
Glas, 8 Rödvinsglas, 6 Vitvinsglas, 6 Champagneglas, 6 Sherryglas, skickas ej
Fakta, 23 Band Nationalencyklopedin och multimedia 2000+ DVD, skickas ej
Skålar, 3 Kristallskålar Orrefors 8,10,16cm
Utrop: 600 kr
Koppar, 2 Moccakoppar, 2 Små kaffekkoppar med 4 fat B&G
Terrin, Göteborg 17 cm
Utrop: 100 kr
Glasskål, på fot sign. Åke, Thomas Malmöhyttan -82 19 cm
Knivar, 2 Brevknivar, 1 Ljussax
Kakfat, På fötter Rosenthal med blomdekor Ø 19cm
Kanna, Rörstrand "Blå eld" 19 cm
Utrop: 800 kr
Servis, Kaffeservis i nickel, defekt kaffekanna
CD-spelare, Philips recordable/rewriteable med kopieringsfunktion modell CDR 765
Utrop: 1 000 kr
Tisdag 7 mar 2006
Förfallna panter / Svensk pantbelåning