Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2006
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 77014, Serie nr. K381478, midsize, stål/vitguld, automatisk, safirglas, Jubileelänk, Ref nr. 63110, viklås, cert, december 2001, box.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Parsifal, Ref nr. 7793, Serie nr. A 851638, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt, läderband, ca 1999.
GUBELIN, herrur, Serie nr. 1110917, Boett nr. 1154765, 18K guld, manell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, går ej, metallänk, ca 1955.
TISSOT, herrur, nr. H 674330, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne, oanvänd, ca 2006, box.
CARTIER, Tank Francaise, Serie nr. 2465/436383 CD, midsize, stål/guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, maj 2005, box.
VANCEUR, Royal Castle, Ref nr. , Serie nr. A30524, herrur, doublé, automatisk, safirglas, dag, datum, integrerad länk, viklås, oanvänd, ca 2005, box.
CARTIER, Tank, nr. 77706/6 81006, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990, box.
Accessoarer Pennor
PENNA, 18K guld med 48 briljanter 0,48 ctv, ca W-VS-SI, vikt 24 g, kulspets, engelsk
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, ur, Cal 620, Serie nr. 22130022, Ref nr. 8076, Boett nr. 904683, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk, längd 173-177, totalvikt 65,7 gram, ca 1965.
IWC, fickur, Serie nr. 490703, Boett nr. 516465, 18K guld, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1910, läderpåse.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1974, metallänk ej original.
JAEGER-LE COULTRE, damur, nr. 854779, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1960, länk 18K guld, längd 163-167 mm, totalvikt 24,9 gram.
Klockor Rado
RADO, Florence, damur, doublé, quartz, safirglas (skadat), integrerad länk, längd 168-173 mm, cert, maj 1997, box. (skadad)