421 - 440 av 474
1...21222324 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2006

Klubbad för

ROLEX, Daytona, Ref nr. 16528, Serie nr. N194916, kronograf, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, diamanturtavla, gravyr, Oysterlänk, Ref nr. 78668, viklås, cert, augusti 1992, box.

Utrop: 105 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 16523, serie nr. T837350, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlänk Ref nr. 78393, viklås, cert, mars 1998, box.

Utrop: 58 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, 3003, Cal 1504 K, Ref nr. 710 N, Boett nr. 6184863, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla (9/10), bucklor, integrerad länk, längd 194-200 mm, totalvikt 98,3 gram, ca 1974.

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. L931547, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, Ref nr. 62523 D.18, viklås, ca 1990, box.

14 500 kr

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Submariner, Ref nr. 16800, Serie nr. 8350367, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Oysterlänk, Ref nr. 93150, viklås, cert, april 1984, box.

Utrop: 22 000 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, doublé, skadad urtavla, skadad boett (savonett lock saknas), defekt, ca 1910.

Utrop: 500 kr

FICKUR, savonett, doublé, ankarur, glas saknas, ca 1920, kedja gulmetall.

Utrop: 400 kr

ILLINOIS WATCH CO, fickur, doublé, skadad urtavla, skadad boett, motiv, ca 1915.

Utrop: 300 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 68240, Serie nr. U112750, midsize, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78350, viklås, cert, januari 1998.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

NOVUS, damur, vitmetall, manuell, plexiglas, 1970-tal, metallänk ej original.

125 kr

Utrop: 150 kr

IMHOF, reseväckarur, metall/läder, 8-dagars, skadad urtavla, 1940-tal.

Utrop: 225 kr

Klockor Bordsur

ORAZAL, bordsur, electric, gulmetall, datum, 1960-tal.

Utrop: 250 kr

NOVUS, fickur, savonett, gulmetall, ankarur, 1970-tal.

200 kr

Utrop: 250 kr

EXACTA, Poljot, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1969.

Utrop: 250 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, 56 diamanter tot. ca 1,08 ctv, ca TW-W/VVS-VS, integrerad länk, längd 162-167 mm, totalvikt, 20 gram, ca 1965.

5 800 kr

Utrop: 6 500 kr

CERTINA, damur, doublé, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1999.

Utrop: 300 kr

JAQUES CANTANI, Buffalo, Ref nr. JC-840, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, viklås, box.

Utrop: 1 400 kr

JAQUES CANTANI, Balliste, Ref nr. JC-860, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, viklås, box.

Utrop: 800 kr

TISSOT, Atollo, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 2003.

Utrop: 1 400 kr

JAEGER-LE COULTRE, herrur, cal. 819/1C, Serie nr. 772671, Ref nr. E 952, Boett nr. 943350 A, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, skadad urtavla, läderband, ca 1966.

3 300 kr

Utrop: 3 600 kr