Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2006
ROLEX, Daytona, Ref nr. 16528, Serie nr. N194916, kronograf, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, diamanturtavla, gravyr, Oysterlänk, Ref nr. 78668, viklås, cert, augusti 1992, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 16523, serie nr. T837350, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlänk Ref nr. 78393, viklås, cert, mars 1998, box.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, 3003, Cal 1504 K, Ref nr. 710 N, Boett nr. 6184863, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla (9/10), bucklor, integrerad länk, längd 194-200 mm, totalvikt 98,3 gram, ca 1974.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. L931547, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, Ref nr. 62523 D.18, viklås, ca 1990, box.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16800, Serie nr. 8350367, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Oysterlänk, Ref nr. 93150, viklås, cert, april 1984, box.
Klockor Waltham
WALTHAM, fickur, doublé, skadad urtavla, skadad boett (savonett lock saknas), defekt, ca 1910.
ILLINOIS WATCH CO, fickur, doublé, skadad urtavla, skadad boett, motiv, ca 1915.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 68240, Serie nr. U112750, midsize, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78350, viklås, cert, januari 1998.
NOVUS, damur, vitmetall, manuell, plexiglas, 1970-tal, metallänk ej original.
EXACTA, Poljot, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1969.
Klockor Chopard
CHOPARD, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, 56 diamanter tot. ca 1,08 ctv, ca TW-W/VVS-VS, integrerad länk, längd 162-167 mm, totalvikt, 20 gram, ca 1965.
JAQUES CANTANI, Buffalo, Ref nr. JC-840, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, viklås, box.
JAQUES CANTANI, Balliste, Ref nr. JC-860, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, viklås, box.
TISSOT, Atollo, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 2003.