381 - 400 av 474
1...192021...24 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2006

Klubbad för

CONRAD LENI, in a Schaffenburg, spindelur, silver defekt, ca 1840.

500 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Bucherer

BUCHERER, damur, 18K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, briljantkrans 24 st totalt 0,72 ct TW/VS, några naggade, integrerad länk, längd 178 -181 mm, totalvikt 41,9 gram.

Utrop: 6 500 kr

VIKING, fickur, silver, ankarur, ca 1920, kedja gulmetall.

325 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, savonett, 14K guld, ankarur, gravyr, monogram, går ej, ca 1927, kedja gulmetall.

Utrop: 2 400 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, ca 1965, Bismarcklänk 18K guld, längd 192 mm, totalvikt 24,9 gram.

Utrop: 2 400 kr

HOMIS, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1930, x-länk 18K guld, längd 195 mm, totalvikt 24,6 gram.

Utrop: 1 800 kr

OMEGA, fickur, Serie nr. 4972584, Boett nr. 5733850, silver, ankarur, motiv, bucklor, ca 1915.

500 kr

Utrop: 600 kr

MORMORSUR, silver, cylinderur, gravyr, bucklor, ca 1900.

Utrop: 250 kr

BREITLING, Headwind, Ref nr. A45355, Serie nr. 439163, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, Pilotlänk, viklås, cert, april 2003, box.

Utrop: 16 000 kr

CARTIER, VLC, nr. 02007B, nr. 590003, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, visare ej synkroniserade, integrerat läderband, viklås, ca 1992.

Utrop: 3 900 kr

CARTIER, Tank, Nr. 3 226339, damur, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1985.

Utrop: 4 500 kr

Klocktillbehör Rolex

BOX, till Rolex herrur, certhållare, ytterkartong.

600 kr

Utrop: 650 kr

Klocktillbehör Rolex

Utrop: 650 kr

Klocktillbehör Rolex

Utrop: 650 kr

Klocktillbehör Rolex

BOX, till Rolex armbandsur, certhållare, ytterkartong.

600 kr

Utrop: 650 kr

FICKUR, 14K guld, ankarur, gravyr, bucklor, läderpåse, ca 1929.

800 kr

Utrop: 900 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Olimpico, Ref nr. GP 4900, Serie nr. B-122, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, december 1989, box.

Utrop: 17 500 kr

P. E. ORBIN, Stockholm, Nr. 239, mormorsur, 37 mm, spindelur, 18K guld, skadad urtavla med fasetterade diamanter, skadad boett, ca 1810.

Utrop: 2 300 kr

BREITLING, Lady J, Ref nr. D52065, Serie nr. 1 13970, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 1996.

Utrop: 7 500 kr

FICKUR, 14K guld, ankarur, visare lös, defekt, motiv vapen, ca 1930, etui.

Utrop: 900 kr