Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2006
5 DAMUR, manuella i stål / vitmetall, Mondia, Edox, Facit, Olma, Gamy, skadade urtavlor, 1940-1970
13 DAMUR, i doublé, gulmetall, skadade, defekta, Seiko, atlantic, Eva, Moser, Exacta, mm, ca 1940-1970.
Klocktillbehör Omega
FÖRVARINGSETUI, signerad Omega, insida klädd med skumgummi, skadad, ca 1960-tal.
Klocktillbehör Övriga klockor
3 FÖRVARINGSETUIER, 1 Olma, 1 Speidel med plats för 16 band, 1 för fickur med plats för 9 fickur och 4 mormorsur, ca 1960-70-tal.
TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne, ca 1975.
Klockor Emporio Armani
EMPORIO ARMANI, herrur, Ref nr. AR-5315, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2000.
Klockor Locman
LOCMAN, Tonneau, Ref nr. 488, Serie nr. 13328, midsize, aluminium, quartz, mineralglas, datum, pärlemorurtavla, diamanter (tot 1ct), läderband, originalspänne, cert, oktober 2005, etui.
CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, ca 1969, länk.
Klockor Mido
MIDO, fickur, savonett, Verk nr. 388731, Boett nr. 266451, 14K guld, ankarur, monogram, ca 1930, läderpåse.