Ring, med sten, skador 18K Ø 16 2,6g
Utrop: 250 kr
Ring, med vit sten (repor) 18K Ø 17 1,9g
Utrop: 175 kr
Armband, 18K guld, Kejsarlänk längd 21cm vikt 105,6g
Utrop: 10 400 kr
Hänge, Kors Kejsar 18K 43,9g
Utrop: 4 500 kr
Halskedja, Ankar 51cm 18K 95,4g
Utrop: 9 900 kr
Hängen, 2 hängen, 1 graverat, 18K 4,3g
Utrop: 425 kr
Hänge, Kors med stenar (1 saknas) 18K 5g
Örring, Udda örring mönstrad, något skev 18K 1g
Utrop: 100 kr
Slipshållare, 18K 5,3g
Utrop: 600 kr
Ringar, 2 Klackringar med sten, 18K skador 8,5g
Utrop: 750 kr
Halskedja, Ankar (2 länkar klippta) 60cm 18K 108,5g
Utrop: 10 200 kr
Armband, X-länk med stav 19cm 18K 38,2g
Utrop: 4 200 kr
Guld, 1 bit av Ankarlänk 18K 27,8g
Utrop: 2 600 kr
Ring, Slät ring graverad, 18K Ø 16 1/2 2,3g
Utrop: 225 kr
Ring, Slät ring 18K Ø 17 7g
Utrop: 650 kr
Armband, Bismarck skada vid låset, 18,5cm 18K 7,1g
Armband, X-länk med 5 Berlocker 18cm, 1 låsåtta saknas, 18K 11g
Utrop: 1 100 kr
Pälcollier, doserat med silverlås, mittpärlan 7mm, 56cm
Utrop: 450 kr
Pärlcollier, små sötvattenspärlor, 40cm, lås & hänge 18K
Utrop: 400 kr
Armband, gles Bismarck 19cm 18K 20,2g
Utrop: 1 900 kr
Tisdag 21 feb 2006
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning