301 - 320 av 548
1...151617...28 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 mars 2006

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld med 9 berlocker, vikt 14,5 g, längd 18 cm

Utrop: 1 800 kr

KEDJA, 18K guld, vikt 54,7 g, längd 45 cm

Utrop: 6 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6-6,25 mm, lås i silver, längd ca 50 cm

Utrop: 600 kr

HÄNGE, med granater

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, 6 st princesslipade diamanter, ca 0,60 ctv, smaragd ca 1 ct, stl 18, vikt 9,3 g

Utrop: 8 400 kr

PÄRLCOLLIER, doserade odlade pärlor 3,7-7,0 mm, L=51 cm, lås i 18K vitguld.

Utrop: 800 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K vitguld, 5 safirer ca 0,60 ctv, stl 17,5, vikt 3,9 gr.

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,30 ct, ca TW/VVS, stl 17, GIA 1976.

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSRING, 18 k guld, 0.50 ct, vikt 1.7 gr, stl 18 mm

Utrop: 7 000 kr

DIVERSE; en brosch i 18 k guld, ring, samt brosch.

550 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, silver, engelska stämplar, ca 1902, stelt, öppningsbart, V=36,6 gr, bucklor

Utrop: 500 kr

RING + HÄNGE i 18K guld med 2 laserslipade blå topaser ca 13 ct totalt, samt 40 briljanter ca 1,60 ct totalt, ca TCr/ SI-P, stl 18.

6 300 kr

Utrop: 7 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, lås i silver, längd 51 cm

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med gröna stenar, vikt 3,9 g, stl 16 1/4

Utrop: 700 kr

BROSCH, silver med markasiter, Bostonterrier

325 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, 18K guld med cabochonslipade ametister, vikt 25,9 g, längd 40,5 cm, danskt

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

SAMEKNIV, renhorn, signerad med initialerna H.F.

600 kr

Utrop: 700 kr

DOSA, för tändstickor, silver med graverad dekor, monogram, engelsk

700 kr

Utrop: 550 kr

Accessoarer Övrigt

IKON OCH ETUI FÖR IKON, ryska

325 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Övrigt

KINESISKA BÄLTES- TILLBEHÖR

Utrop: 350 kr