241 - 260 av 555
1...121314...28 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 februari 2006

Klubbad för

Armlänk, 18K 19cm, 28,4g

2 550 kr

Utrop: 2 950 kr

Carmoséring, 18K vitguld Ø 17 1/4 med diamanter 1 x ca 0,16ct + 8 x ca 0,03ct = ca 0,40ct totalt enligt gravyr, 3,2g

2 900 kr

Utrop: 1 725 kr

Syskonring, 18K vitguld Ø 18 med diamanter 2 x ca 0,25ct = 0,50ct enligt gravyr, 3g

5 600 kr

Utrop: 4 600 kr

Pärlcollier, tvåradig 56cm med lås 18K

2 500 kr

Utrop: 1 150 kr

Bägare, med lock och kulfötter i silver V7, höjd ca 17cm graverad i botten

2 700 kr

Utrop: 1 725 kr

Tillbringare, i silver med trähandtag sign CG Hallberg Z7, graverad i botten

2 200 kr

Utrop: 575 kr

Silverskål, med lock sign. E. Råström A10

3 900 kr

Utrop: 1 150 kr

Krucifix, 18K med stenar, 92,3g

8 000 kr

Utrop: 8 050 kr

Armlänk, 18K X-länk med stav längd 20cm, bredd 4,5cm, 103,9g

9 300 kr

Utrop: 9 550 kr

Armlänk, 18K Bismarck 19cm 6,4g

Utrop: 675 kr

Armlänk, 18K Pansar 19cm, defekt, 3,6g

300 kr

Utrop: 325 kr

Armband, 18K stelt Ø 6cm med vit sten, 8,4g

800 kr

Utrop: 875 kr

Halskedja, 18K Venezia 45cm, Berlock 18K (lås), 5,5g

Utrop: 575 kr

Stenring, 18K Ø 17 1/2 med vit sten, 4,4g

Utrop: 650 kr

Hänge, 18K liten buckla på droppen, graverat, 4,2g

350 kr

Utrop: 425 kr

Slät ring, 18K Ø 17 1/2, graverad, 3,4g

325 kr

Utrop: 300 kr

Stenring, 18K Ø 17 1/2, 0,8g

100 kr

Utrop: 125 kr

Örhängen, 18K (2) skruvmodell med pärlor, olika storlekar på pärlor, 1,4g

100 kr

Utrop: 125 kr

Brosch, förgyllt silver med granater

325 kr

Utrop: 175 kr

Ringar, 18K 2 Släta, Ø 17 1/2, Ø 18 1/4, Klackring 18K Ø 20 1/4 med monogram, skenan defekt, 15g

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr