Avslutad | Klockor – Lördag 4 mars 2006
MORMORSUR, cylinderur, 18K guld, nyckeldragare, skadad urtavla, minutvisare saknas, bucklor, defekt, ca 1860.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, ankarur, silver, No. 15983, verk Z, skadad urtavla, defekt, ca 1903.
TISSOT, Seastar Seven, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1980.
CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, 1970-tal, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster 30, Cal 285, Serie nr. 17326849, Ref nr. 135.003-62-SC, herrur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 6916, Serie nr. 3271x55, damur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1971.
TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1989.
OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 19687007, Ref nr. 14760-61 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
Visa varaKlockor Övriga klockor
BOUGIES, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, logo på urtavlan, läderband, ca 1958.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013F, serie nr. 5878545, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, ca 1979.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18038, Serie nr. R358743, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, Presidentlänk, viklås, cert, september 1988.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16220, serie nr. R674686, herrur, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, Jubileelänk, Ref nr. 62510H, viklås, ca 1988.
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 561, Ref nr. 14393 3 SC, Serie nr. 17237850, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1960.