Avslutad | Klockor – Lördag 4 mars 2006
SEIKO, Kinetic Sports 200, herrur, stål, quartz, mineralglas, dag, datum, kondensator laddar ej, originallänk, viklås, ca 1995.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67513, Serie nr. E833860, midsize, stål/guld, automatisk, safirglas, skadad urtavla, Oysterlänk, Ref nr. 78.353-18, viklås, cert, Juli 1991, box.
IWC, Ocean 500, Ref nr. , boett nr. 2368989, herrur, svarteloxerad titan, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk (5 x-tra länkbitar), viklås, (extra vridring i 18K guld + krona), ca 1988, box.
ZENITH, herrur, Boett nr. 90/01.0400.226, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1995.
IWC, Electronic, Cal 150 / ESA 9162, Serie nr. 2198429, Boett nr. 2076661, herrur, 18K guld, plexiglas, datum (datumväxling defekt), läderband, ca 1972.
Klockor Gucci
GUCCI, damur, doublé, quartz, plexiglas, 13 st. färgade boettringar, integrerad länk, ca 1985.
DAMUR, 18K vitguld, manuell, urverk/tavla signerad Jaeger-le Coultre, skadad urtavla, boett och band osignerade, plexiglas, briljanter tot ca 1,10 ctv, integrerad länk, 172-176 mm, totalvikt 21 gram, ca 1965.
CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1973, metallänk ej original.
TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, 1970-tal, box.
OMEGA, herrur, Cal 562, Serie nr. 22214899, Ref nr. 162009, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1966.
Klockor Ebel
EBEL, Sport/Classic, Junior, Ref nr. 183909, Serie nr. 13617444, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, längd 187 mm, ca 1990, etui, ytterkartong.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Chorus, Ref nr. 5368, Serie nr. Z 799043, damur, doublé, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, längd 165 mm, oanvänd, ca 2003.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tema, Ref nr. 5886, Serie nr. P 130812, damur, doublé, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, oanvänd, ca 2003.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tema, Serie nr. X 152962, Ref nr. 5896, damur, 17 mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (34 st.), integrerad originallänk, viklås, ca 2003.