Avslutad | Pant – Torsdag 26 januari 2006
1 Dryckeskanna med mynt, troligtvis 1900-tal, h:ca 19cm, silver. Vikt 1249,3g
Visa varaPantvaror Silver
1 Bägare i silver, år 1905, h:19cm (svagt ristad undertill). Vikt 260,5g
Visa varaPantvaror Silver
1 Skål i silver, år 1919, h:9cm, diameter:22cm. Vikt 586,79g
Visa varaPantvaror Silver
1 Skål med handtag & lock (ena handtaget löst vid fäste), stämplad "I.Wersen MK1828", h:ca 13cm, silver. Vikt 449,4g
1 Herrur Citizen quartz, datum, stål med stållänk (batteribyte krävs, skadat glas)
1 Herrur Omega manuell 14K med läderband (behöver genomgång, skadad urtavla)
Visa varaPantvaror Klockor
1 Herrur Longines Ultra-Chron automatic chronometer datum 18K med x-länk/stav 18K (Urverk och krona lösa, tavla sned) med orginalbox (skrivit i box). Vikt 67,5g