Avslutad | Klockor – Lördag 4 februari 2006
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Riviera, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, december 1986, box.
CARTIER, Santos, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk (skadad), viklås, ca 1985.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16233, Serie nr. X901046, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, Ref nr. 62523, viklås, cert, mars 1994, box.
IWC, Porsche Design, Ref nr. 3701, Boett nr. 2324095, kronograf, herrur, svarteloxerad titan, automatisk, safirglas, dag, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1990, box.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, originallänk, bucklor, totalvikt 20,2 g, ca 1958.
OMEGA, fickur, Serie nr. 4712133, ankarur, 14K guld, savonett, bucklor, glas saknas, ca 1913, kedja 14K guld, längd 320 mm.
OMEGA, Seamaster, Cal 1432, Serie nr. 46539710, Ref nr. 196.0269, Boett nr. 396.0960, herrur, doublé, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1986.
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, Serie nr. 3888551, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78350, viklås, ca 1973.
LONGINES, fickur, savonett, 51 mm, Cal 19.74N, Serie nr. 3346082, 18K guld, ankarur, gravyr, ca 1916, kedja i gulmetall.
IWC, fickur, Serie nr. 384597, Boett nr. 412857, savonett, 14K guld, ankarur, ca 1907, läderpåse.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13048, serie nr. 151250, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, ca 1993.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 15200, Serie nr. N550860, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78350, viklås, ca 1991.
LONGINES, Conquest, L1.621.4, Serie nr. 26416700, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, cert, mars 1993, box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT 6202, Serie nr. 524, herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, originallänk, viklås, ca 2000, box.
OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 21877447, Ref nr. 166.002, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1964.
OMEGA, Seamaster 30, Cal 286, Serie nr. 20794907, Ref nr. 135.003-62-SC, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1962.