Avslutad | Moderna – Lördag 21 januari 2006
PÄRLSET, sötvattenspärlor, collier, armband och örhängen, gulmetall, L=41 + 19 cm, krokar.
PÄRLSET, sötvattenspärlor, collier, armband och örhängen, gulmetall, L=41 + 19 cm, krokar
PÄRLSET, sötvattenspärlor, collier, armband + örhängen, gulmetall, L=42 + 19 cm, krokar
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,42ct ca TW/VS, stl 17 3/4mm, 5,0g, kvitto
Smycken Övr diamringar
ÖVRIGA DIAMANTRINGAR, 18K vitguld, 59 diamanter, baguetter/briljanter, ca 0,75 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 1/2, vikt 5,7 g
Ädelstenar Smaragder
2 SMARAGDER, 7,24 ct totalt, matchande par, droppslipade.
Visa varaSmycken Övr diamringar
TRESTENSRING, 18K vitguld, diamantbaguette 1,07 ct, ca W/SI2, 2 baguetter x 0,37 ct, ca W/VS, stl 17 1/4, vikt 6,7 g
RING, 14K guld, blå safir ca 0,75 ct, 16 briljanter ca 0,35 ctv, ca CR/SI, stl 17 3/4, vikt 6,0 g
ARMBAND, 18K guld/vitguld, OLE LYNGAARD, hjärtlås i vitguld, hänghjärta med nyckel i guld, vikt 11,5 g
RING, 14K vitguld med 5 navettslipade diamanter, ca 1,22 ctv, mittstenen ca 0,54 ct bestrålad brunrosa, 4 st ca 0,68 ctv ca H-I(W-Tcr)/VS-SI ( en sten med nagg )4,6 g, stl 17
Visa varaSilver Övrigt
FÖRENTA NATIONERNAS FLAGGOR, silver, 138 flaggor, komplett samling, 4,25 kilo sterling silver, äkthetsintyg, kontrollstämplat, träetui