861 - 880 av 909
1...43444546 Gå till

Avslutad | Pant – Måndag 5 december 2005

Klubbad för

Tavla, Färglitografi Lennart Jirlow (handelsträdgård) 244/400

3 100 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, Färglitografi Lennart Jirlow (blomsterstileben) 101/400

1 200 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, Litografi/handkolorerat blad Ragnar Person (Brudpar med blommor) 69/200

375 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, Färglitografi signerad Lennart Jirlow (Interiör med blommor) 108/400

1 200 kr

Utrop: 50 kr

Tavla, Färglitografi signerad Lennart Jirlow (Interiör med blommor) 115/400

1 100 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, B&G (mås med fisk) 14cm

350 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Royal Copenhagen 14,5cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Fajans Royal Copenhagen 20cm

150 kr

Utrop: 50 kr

Skål, Orrefors signerad 8,5cm

275 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, i keramik stämplad ToBo signerad OR? (kvinna med vinkrus) 33cm

475 kr

Utrop: 50 kr

Fat, prydnadsfat B&G (Stockholmsutställningen 1897) Ø 21,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Fat, Kinesiskt Ø 30cm

475 kr

Utrop: 50 kr

Servis, Eschenbach 12 Mattalrikar, 12 Sopptalrikar, 12 Assietter, 5 Uppläggningsfat, 2 Karotter, 1 Såsskål, 11 Kaffekoppar med fat, 12 Assietter (totalt 80 delar). Denna vara skickas ej.

1 700 kr

Utrop: 50 kr

Kaffeservis, Köpenhamns Porslins Måleri (KPM) 11 Kaffekoppar, 12 Kaffefat, 9 Assietter, 2 Ljusstakar, Sockerskål med lock, Kaffekanna med lock, Gräddsnipa (spricka i handtag), 6 Små fat, 3 Kakfat (1 med nagg). Denna vara skickas ej.

500 kr

Utrop: 50 kr

Kaffeservis, Hutschenreuter 12 Kaffekoppar med fat, 12 Assietter, Gräddsnipa, Kaffekanna, Sockerskål med lock. Denna vara skickas ej.

475 kr

Utrop: 50 kr