Avslutad | Moderna – Lördag 17 maj 1997
Klubbad för
Bild saknas
PÄRLRING, 18K vitguld med 8 diamanter ca. 0.08 ct., vikt 12.0 g
Bild saknas
RING, 18K vitguld med månsten och 22 diam. ca. 0.11 ct., vikt 20.0 g
Bild saknas
BROSCH, 18K guld med opal triplett och vita stenar, vikt 14.0 g
Bild saknas
Smycken Övr diamringar
RING, 18K vitguld med 3 diamanter ca. 0.78 ct. TCR/VS, vikt 3.0 g, i etui
Bild saknas
Porslin Kina
VAS, Kina, "Claire de Lune," Yong zheng märke. 1800-tal.
Bild saknas
Porslin Kina
ETUI, med 6 fyrkantassietter, blåvita, Kina, 1800-talets första hälft.
Bild saknas
Porslin Kina
VAS, "Claire de Lune", med drakdekor, Kina Yongzheng´s sigill, 1800-tal.
Bild saknas
Porslin Kina
TEKANNA, Kina, 1600-tal Famille Rose dekor, målad senare.