141 - 160 av 221
1...789...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 maj 1997

Klubbad för
Bild saknas

ÖRHÄNGEN, mabe pärlor, 18K guld

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

Bild saknas

Smycken Lås

LÅS, mabe pärla, 18K guld

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr

Bild saknas

PÄRLRING, 18K vitguld med 8 diamanter ca. 0.08 ct., vikt 12.0 g

Utrop: 5 000 kr

Bild saknas

RING, 18K vitguld med månsten och 22 diam. ca. 0.11 ct., vikt 20.0 g

Utrop: 4 000 kr

Bild saknas

COLLIER, odl pärlor, L 92 cm, 7-9 1/2

7 200 kr

Utrop: 7 000 kr

Bild saknas

BROSCH, 18K guld med opal triplett och vita stenar, vikt 14.0 g

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Bild saknas

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med 3 diamanter ca. 0.78 ct. TCR/VS, vikt 3.0 g, i etui

Utrop: 8 500 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld , "x-länk", vikt 13.8 g.

Utrop: 1 300 kr

Bild saknas

Porslin Kina

BOJAN, blåvit, Kina, Kang-Hsi 1662-1722.

Utrop: 1 650 kr

Bild saknas

Porslin Kina

BOJAN, blåvit, Qianlong, 1700-tal.

Utrop: 1 550 kr

Bild saknas

Porslin Kina

VAS, celadon 1600-talets förra hälft, Kina.

Utrop: 4 400 kr

Bild saknas

Porslin Kina

BOJAN, blåvit, Kina.

Utrop: 2 900 kr

Bild saknas

Porslin Kina

VAS, Kina, "Claire de Lune," Yong zheng märke. 1800-tal.

Utrop: 6 750 kr

Bild saknas

Porslin Kina

VAS, Famille Verte dekor, MeiPing, Kina, ca 1796-1850.

Utrop: 7 600 kr

Bild saknas

Porslin Kina

STEAMCUP, blåvit, Kina, Yongzhen märke. 1800-tal.

Utrop: 5 200 kr

Bild saknas

Porslin Kina

PARFAT, (2) åttkantiga, Kina, 1800- talets första hälft

Utrop: 5 400 kr

Bild saknas

Porslin Kina

VAS, blåvit, Kina,1800-tal.

Utrop: 3 200 kr

Bild saknas

Porslin Kina

ETUI, med 6 fyrkantassietter, blåvita, Kina, 1800-talets första hälft.

Utrop: 5 200 kr

Bild saknas

Porslin Kina

VAS, "Claire de Lune", med drakdekor, Kina Yongzheng´s sigill, 1800-tal.

Utrop: 8 000 kr

Bild saknas

Porslin Kina

TEKANNA, Kina, 1600-tal Famille Rose dekor, målad senare.

Utrop: 5 200 kr