181 - 200 av 221
1...9101112 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 maj 1997

Klubbad för
Bild saknas

ARMBAND, BROSCH, silver, metall, röda stenar, turkoser, 16 rosenstenar, Brosch skadad

Utrop: 400 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld "Bismarck", vikt 14.1 g.

1 000 kr

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, fantasi, vikt 38.8 g.

2 900 kr

Utrop: 3 700 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld , grov "pansar", vikt 35.6 g.

Utrop: 3 400 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, "Bismarck", vikt 21.3 g.

Utrop: 1 900 kr

Bild saknas

CERTINA, damur, 18K guld ,ca 1940.

Utrop: 1 300 kr

Bild saknas

ZENITH, damur, 18K guld, integrerat armband, går-ej, ca 1960.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

Bild saknas

RING, 18K gld med blå syntetisk sten, vikt 6.3 g.

300 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

RING, 18K guld med odlad pärla.

Utrop: 550 kr

Bild saknas

ALLIANSRING, 18K guld med 5 åttkantslipade diamanter, totalt ca 0.18 ct.

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

ENSTENSRING, 18K guld med briljant ca 0.13 ct W(H)/ VS.

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Bild saknas

BRILJANTER, totalt 0.74 ct.

Utrop: 2 400 kr

Bild saknas

BRILJANT, oinfattad, 0.78 ct. TW/P1

Utrop: 9 200 kr

Bild saknas

BRILJANT, oinfattad, 0.21 ct. Cape/SI2

Utrop: 3 200 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, "korridormatta", vikt 23.4 g.

Utrop: 2 100 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, "x-länk", vikt 29.5 g.

Utrop: 2 600 kr

Bild saknas

2 HÄNGEN, 18K med camé samt förgyllt med granater.

300 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

BROSCH, 18K guld med orientaliska pärlor, svenska stämplar, 1956.

Utrop: 650 kr

Bild saknas

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, 2.7 -7.8 mm diameter, silverlås.

Utrop: 1 800 kr

Bild saknas

Ädelstenar Safirer

SAFIR, oinfattad, 1,422 ct. med intyg.

Utrop: 5 500 kr