1 Kedja 18K vg venezia 42cm med hänge 18K vg med dia ca 0,15ct. Vikt 3,2g
Utrop: 1 200 kr
6 Knivar, 6 Gafflar, 3 Skedar i silver mod: Uppsala
Utrop: 1 700 kr
12 Kaffeskedar i silver Mod: Uppsala
Utrop: 750 kr
3 Dessertgafflar, 3 Desertknivar i silver Mod: Chippendale
Utrop: 450 kr
8 Gafflar, 8 Knivar, 5 Skedar i silver Mod: Chippendale
Utrop: 2 400 kr
6 Kaffeskedar i silver Mod: Chippendale
Utrop: 400 kr
1 Sked i silver. Vikt 63,9g
Utrop: 125 kr
3 Kaffeskedar i silver (olika modeller)
Utrop: 50 kr
4 Dessertskedar i silver Mod: Rosenholm
Utrop: 350 kr
1 Ring 18K vg med diam tot ca 0,09ct stl. 16. Vikt 3,5g
Utrop: 600 kr
1 Armband förgyllt silver med granater (säkerhetskedja nyare)
Utrop: 300 kr
1 Bägare i silver höjd ca:8 cm, ryssland troligtvis S.t Petersburg
Utrop: 3 500 kr
1 Bägare i silver höjd ca:9 cm, Ryssland troligtvis Moskva 1740-tal
Utrop: 4 200 kr
1 Kedja i silver pansar 50cm med Hänge/Brosch i silver. Vikt 13,2g
1 Kedja i silver 40cm. Vikt 57,7g
1 Armband i silver 19cm. Vikt 28,8g
1 Armband i silver med emaljdetaljer "Norne" 17cm
Utrop: 250 kr
1 Vas i silver H.10cm (gravyr). Vikt 111,2g
1 Silverskrin med röd sten (gravyr, lös träinnerbit) H.11cm B.24cm D.15cm
1 Damarmbandsur Certina 18K med länk i 18K. Vikt 23,5g
Onsdag 9 nov 2005
Förfallna panter / Pantbanken Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm