141 - 160 av 621
1...789...32 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 26 oktober 2005

Klubbad för

1 Ring 3-delad vg/gg, stl:19, 18K. Vikt 5,3g

Utrop: 600 kr

1 Lordring med blå sten & dia ca 2x0,20ct , stl:19 1/2, 18K. Vikt 9,3g

2 700 kr

Utrop: 3 500 kr

1 Ring med blå sten, stl:16 3/4, 18K. Vikt 4,9g

Utrop: 550 kr

1 Klackring stl:16 3/4, 18K. Vikt 3,9g

325 kr

Utrop: 425 kr

1 Brosch/hänge rg/vg med röda stenar och dia ca 24x0,03ct 18K. Vikt 8,1g

Utrop: 5 100 kr

1 Stelt armband 18K. Vikt 9,6g

800 kr

Utrop: 1 050 kr

1 Collier Bismarck, ca 46cm, 1 Hänge med pärla-modell antik, 18K. Vikt 9g

Utrop: 950 kr

1 Ring vg med pärla, stl:18, 18K. Vikt 1,4g

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Kedja Venezia ca 55cm, 1 berlock med pärla "säl", 18K. Vikt 4,9g

Utrop: 550 kr

Diverse guld 18K. Vikt 32,2g

Utrop: 3 400 kr

1 Figurin i porslin " jägare med hund" Royal Copenhagen #1087, höjd ca 21cm

Utrop: 1 300 kr

1 Figurin i porslin " H.C Andersen m. flicka" B&G, #2037, höjd ca 21cm

Utrop: 1 300 kr

1 Figurin i porslin " flicka med barn" Royal Copenhagen, # 1938, höjd ca 11cm

Utrop: 850 kr

1 Kristallvas med fiskmotiv ( nagg & små repor) höjd ca 15cm sign?

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Kedja X-länk ca 40cm 18K. Vikt 5,9g

475 kr

Utrop: 650 kr

1 Berlock "Camé", 18k. Vikt 1,4g

100 kr

Utrop: 50 kr

2 Ringar med stenar (varav 1 skadad), 18K. Vikt 12,7g

Utrop: 1 400 kr

1 Par örringar 18K. Vikt 2g

200 kr

Utrop: 225 kr

1 Par örhängen 18K. Vikt 3,8g

Utrop: 400 kr

1 Par örringar 18K. Vikt 9,1g

Utrop: 950 kr