521 - 540 av 1 056
1...262728...53 Gå till

Avslutad | Pant – Måndag 24 oktober 2005

Klubbad för

Böcker, nationalencyklopedin 20 band. 9 samt 13 ngt skadade ryggar

650 kr

Utrop: 50 kr

Modelltåg, Märklin HO, 1 Ånglok med tender, 1 Rangerlok, 6 Godsvagnar, 3 Boggi-vagnar, 4 Skenor, 1 Transformator

2 050 kr

Utrop: 1 150 kr

Luftpistol, Walther LP Mod 53 Cal 4,5 Germany. Riktmedel saknas. Fungerar i övrigt.

375 kr

Utrop: 100 kr

Figurin, Waldorff (flicka med rådjur) höjd ca 23cm

275 kr

Utrop: 50 kr

Ljustakar, 1 Par kandelabrar för 5 ljus vardera.Sekelskifte 1900. Prismor saknas, skador. Höjd ca 44cm

1 000 kr

Utrop: 1 150 kr

Ljuskrona, i mässing, 5 Ljusarmar samt 5+5 löstagbara dekorationer. Höjd utan kedja ca 47cm

1 000 kr

Utrop: 1 150 kr

Skålar, 2 st i kristall diameter 22 respektive 23cm

400 kr

Utrop: 475 kr

Vas, Royal Copenhagen. Höjd ca 20cm

225 kr

Utrop: 175 kr

Väggur, med pendel och nyckel. Höjd ca 73cm. Skador

75 kr

Utrop: 50 kr

Skål, i kristall. Orrefors. Höjd ca 11cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Taklampa, i glas och mässing. Diameter ca 40cm

150 kr

Utrop: 50 kr

Samekniv, med slida. Signerad med bomärke. Total längd ca 42cm

1 100 kr

Utrop: 250 kr

Kåsa, samearbete. Signerad med bomärke

400 kr

Utrop: 100 kr

Ring, i vitguld med 7 diamanter totalt ca 0,11ct. stl 13. 4g 18K

Utrop: 650 kr

Spegel, i nyrokokostil med förgylld ram. Höjd totalt ca 89cm. Skador

325 kr

Utrop: 250 kr

Assietter, 5st Bing&Gröndahl modell Måsen. Ø 17,5cm

300 kr

Utrop: 125 kr

Urna, Rörstrand, Höjd 32cm. Sliten

425 kr

Utrop: 125 kr

Armband, dubbel Bismarck 18K 17,5cm 24,7g

Utrop: 2 200 kr

Armband, X-länk med stav 18K 18cm 22,8g

Utrop: 2 050 kr

Armband, X-länk med stav med lila stenar 18K 18cm 24,7g

Utrop: 2 200 kr