Örhängen, ett par 14K 5,8g
Utrop: 350 kr
Armring, öppningsbar, skador 14K 12,4g
Utrop: 725 kr
Ring, med stenar Ø 19, små skador 18K 19,6g
Utrop: 575 kr
Armband, 19cm med 4 Berlocker, en saknas, små skador 18K 14,9g
Utrop: 1 125 kr
Fotlänk, halvstel för barn med 5 Berlocker (en saknas) skador 18K 7,1g
Utrop: 550 kr
Ring, Klackring graverad "D L" Ø 19 1/2 små repor 18K 7,2g
Armband, Manglad Pansar 18K skada 20cm 4,4g
Utrop: 325 kr
Armband, Pansar ihåligt, små skador 18cm 18K 5,8g
Utrop: 450 kr
Armband, 2 Armband 18K en Bismarck, 1 Rävsvans 18cm 4,5g
Collier, flerfärgad, små skador 46cm 18K 40,5g
Utrop: 3 300 kr
Armband, flerfärgat, små skador 20cm 18K 18,9g
Utrop: 1 475 kr
Halskedja, Venezia med flerfärgade kulor 46cm 18K 3,5g
Halskedja, Kejsarlänk 58cm 18K 205,5g
Utrop: 18 525 kr
Collier, Halsciollier med vita stenar 42cm 18K 28,8g
Utrop: 2 250 kr
Ring, Trinity Ø 16 1/4 18K 12,4g små repor
Utrop: 1 275 kr
Ring, Slät ring graverad Ø 16 18K 2,9g
Utrop: 225 kr
Halskedja, Pansar 46cm, Hänge med stenar 18K 6,2g
Hänge, Kors med stenar 18K 5,2g
Ring, i vitguld med diamanter 7x ca 0,01ct (diagram T) Ø 17 18K 5,1g
Utrop: 700 kr
Ring, med namn Teresa 18K Ø 17 3/4 52,8g
Utrop: 4 275 kr
Måndag 24 okt 2005
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning