361 - 380 av 480
1...181920...24 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 november 2005

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6-6,25 mm, lås i 18K guld med pärla, längd 57 cm

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitguld med 4 briljanter 0,36 ct, ca TW/VS, vikt 3,9 g, stl 15 1/2 ( slitna fattningar , en diamant med nagg )

Utrop: 3 400 kr

KEDJA/HÄNGE, 18 k guld, briljanter och safirer

Utrop: 2 000 kr

MATSILVER, 18 delar, Diploma, 6 bordsknivar, 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

GRÄDDKANNA, silver, invändigt förgylld, vikt 133 g, höjd 7 cm

400 kr

Utrop: 450 kr

7 DELAR SILVER, 5 skedar, 1 tårtspade, 1 sockertång med gravyr, ryska

Utrop: 1 500 kr

SKÅL MED LOCK, silver, H 6,5 cm, vikt 111 g, Stigbert ( lagad )

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 14K guld med smaragd och 2 safirer, vikt 5 g, stl 19 1/4

Utrop: 900 kr

5 SORGSMYCKEN, silver och paste, 1901 , 3 broscher, 1 armband, 1 par örhängen

1 200 kr

Utrop: 700 kr

2 ST ARMBAND, hårarbete, lås i 18K guld

Utrop: 1 200 kr

4 BROSCHER, metall med caméer

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, 14K guld med blå glassten och emalj, emaljskador, vikt 6,1 g, stl 19

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld, X-länk, doserad, vikt 58,7 g, längd 46 cm

RING, 21K guld (delvis rodierat), eldopal, 28 briljanter ca 0,48 ct, ca H(W)/SI-P, stl 17 mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 6 200 kr

ARMRING, 18K guld med pärlor, vikt 33,9 g, mongram NB, ENGELBERT

Utrop: 4 500 kr

DIAMANTER, briljant, 0,26 ct, TC/VVS

DIAMANTER, briljant 0,44 ct, cognac , klarhet VS

Utrop: 1 600 kr

DIAMANTER, Briljant, 0,27 ct, TCR/VVS

DIAMANTER, briljant 0,69 ct, C/VS2 Briljant, 0,69 ct, C/VS2

ÖRHÄNGEN, 18K guld, sötvattenpärla, 2,2 g

Utrop: 350 kr