301 - 320 av 480
1...151617...24 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 november 2005

Klubbad för

RING, 18K guld med briljant 0,03 ct, vikt 5,5 g, stl 19

Utrop: 1 100 kr

5 HÄNGEN, 18K, ovala med motiv, vikt 6,7 gr.

Utrop: 800 kr

5 HÄNGE, 18K guld, kors, vikt 2,4 gr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 18K vitguld med turmalin, vikt 5 g

500 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld med droppslipad granat, vikt 1,9 g

425 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 18K vitguld med smaragd och 6 diamanter

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld med safir och 8 diamanter

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 18K guld, stavlänk, längd 18,5 cm, vikt 33,6

Utrop: 3 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med svarta pärlor 10-10,5 mm, briljanter ca 0,85 ctv, ca TCR/VS-SI, v. 11 g

Utrop: 12 500 kr

SILVERSERVIS, persisk, ca sent 1800-tal.

Utrop: 21 000 kr

SOCKERRUSKA, silver, H 16,5 cm, GAB 1951

Utrop: 1 500 kr

5 BÄGARE, silver, vikt 142 g totalt, GAB

Utrop: 800 kr

LJUSSTAKAR, silver, H 16 cm, Göteborg 1953

Utrop: 2 500 kr

LJUSSTAKAR, silver, H 17 cm, CG Hallberg 1945

Utrop: 3 500 kr

6 PUNSCHKOPPAR, silver, invädig förgyllning

900 kr

Utrop: 1 000 kr

6 PUNSCHKOPPAR, silver

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld med gammalslipad diamant ca 1,73 ct, ca Cr-Tcape/P 2, nagg, stl 17+

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K guld med gammalslipad diamant ca 0,65 ct TW/VS, pärla, gammalslipade diamanter, stl 15 1/4

Utrop: 12 500 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING, 14K guld med cabochonslipad smaragd och diamanter, stl 14

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

DAMUR, vitguld med åttkantslipade diamanter, ripsband

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr