Avslutad | Klockor – Lördag 1 oktober 2005
OLIVIA, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, renoverad urtavla, plastband, ca 1964.
OMEGA, damur, cal 245, serie nr. 18785516, Ref nr. 3937-5, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
CERTINA, DS, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1963, metallänk ej original.
Klockor Ebel
EBEL, herrur, 30 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
ROLEX, Royal Giant, Oyster, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
CERTINA, Waterking 215, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1969.
OMEGA, "Erik Persson, Linde", fickur, boett nr. 1953675, ankarur, silver, monogram, bucklor, ca 1910, kedja gulmetall.
NOVUS, damur, vitmetall, manuell, plexiglas, 1970-tal, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster De Ville, cal 565, serie nr. 26316257, Ref nr. 166.020 SP, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1969, metallänk ej original.
TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1993, box.
OMEGA, Genève, cal 1012, serie nr. 38172811, Ref nr. 166.9020, boett nr. 1181, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, defekt, läderband, ca 1977.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. A13050.1, Serie nr. 10 2290/4000, "P.A.N. Frecce tricolori", kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, cert, januari 2000, box.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, 365 B, herrur, serie nr 3575136, boett nr 40529, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, cert dec 1992
ROLEX, Yacht-Master, Ref nr. 169623, Serie nr. Y127041, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. , viklås, cert, feb 2004, box.