Avslutad | Klockor – Lördag 1 oktober 2005
CARTIER, Tank Francaise, serie nr. 2465/544922 CD, midsize, stål/guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1999, servad september 2005.
BREITLING, Blackbird, Ref nr. A 13050.1, serie nr. 25819, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, cert, december 1999, UTC, Ref nr. A 61172, serie nr. 2038, Pilotlänk, viklås, box.
OMEGA, Constellation, cal 354, serie nr. 14131420, Ref nr. 2782 / 2799 SC, herrur, 18K guld, hammarautomat, plexiglas, renoverad urtavla, läderband, ca 1955.
TISSOT, Stylist, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 190-195 mm (förlängd), totalvikt 39,7 gram, ca 1970.
Klockor Ebel
EBEL, 1911, Ref nr. 187911, Serie nr. 74606794, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla, briljantkrans (43 st. TW/VVS), integrerad länk stål/guld, längd 220 mm, viklås, ca 1994, box.
RALCO, fickur, vitmetall, alarm, skadad urtavla, går ej, ca 1920.
Visa varaKlockor Fickur
A. GOLAY-LERESCHE & Fils, fickur, No. 13470, savonett, 18K guld, ankarur, urverk ej signerat, bucklor, ca 1915, kedja 18K guld, längd 275 mm, vikt 25,3 gram.
Visa varaKlockor Favre-Leuba
FAVRE-LEUBA, damur, doublé, manuell, mineralglas, urtavla med 4 st. stenar, läderband, ca 1980.
CERTINA, damur, 14K guld, quartz, safirglas, ca 1990, länk 18K guld, längd 177-182 mm, oanvänd.
CHRISTIAN BERNARD, herrur, doublé, quartz, mineralglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1985.
RODANIA, herrur, vitmetall, automatisk, plexiglas, dag, datum, läderband, ca 1972.
Klockor Eterna
ETERNA, Electronic, herrur, stål, quartz, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1978.
EMEWO, damur, platina, manuell, plexiglas, skadad urtavla, briljanter + bagetter, läderband, 1930-tal.