401 - 420 av 591
1...202122...30 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 september 2005

Klubbad för

CARMOSÉRING, 18K vitguld med rubin och 12 briljanter ca 0,24 ctv, ca T-cape, vikt 2,1 g, stl 17 1/2+

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, platina, 2 prinsesslipade diamanter ca 1,42 ct totalt, ca TCr/SI1, stift.

Utrop: 25 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 6,9 gram

Utrop: 700 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med karneol, vikt 4,1 g, stl 20, 1942

Utrop: 500 kr

COLLIER, förgyllt silver med granater, emalj och odlade pärlor, längd 46 cm

1 300 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 14K guld med fasetterad citrin, vikt 4,1 g

Utrop: 800 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 6,8 g, längd 43 cm

600 kr

Utrop: 700 kr

ARMRING, 18K guld med 5 odlade pärlor 7,25 mm, vikt 7,5 g

Utrop: 800 kr

ARMBAND, silver, längd 19,5 cm, säkerhetskedja, danskt

425 kr

Utrop: 300 kr

KEDJA, ARMBAND, 18K guld, vikt 6,5 g, längd 20,5 och 44 cm, troligtvis 1800-tal

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Övrigt

TANDPETARE, 18K guld och elfenben

650 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 14K guld med boutonpärla, vikt 3,8 g

Utrop: 350 kr

4 SILVERSMYCKEN, 3 broscher, 1 hänge

225 kr

Utrop: 250 kr

KEDJA/HÄNGE, ÖRHÄNGEN, 18K guld med med syntetiska blå spineller, vikt 13,9 g, längd 42 cm, skruvmekanism

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, gulmetall med blå och vit emalj, små emaljskador

400 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 14K vitguld med camé och 8 briljanter 0,12 ctv, vikt 6,5 g

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld med citrin, vikt 5,5 g, stl 18

Utrop: 600 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, 14K guld med blomstergravyr, vikt 5,2 g

450 kr

Utrop: 500 kr

HÄNGE, 18K guld med cabochonslipad blå sten och en diamant, vikt 2,2 g

450 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 5,5-6,0 mm, lås i silver med pärla, längd 45 cm

Utrop: 500 kr