Avslutad | Klockor – Lördag 6 augusti 2005
IWC, herrur, cal C 423 , serie nr. 2053872, Ref nr. 2570, boett nr. 2118096, 18K guld, manuell, safirglas (skadat), defekt, ca 1975, x-länk 18K guld, längd 195 mm, totalvikt 86,3 gram, box.
IWC, damur, cal 44, serie nr. 1736673, Ref nr. 2228, boett nr. 1728453, 18K guld, automatisk, plexiglas, ca 1964, x-länk med stav 18K guld, längd 178 mm, totalvikt 45,5 gram.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965, länk 18K guld, längd 175-180 mm, totalvikt 28,0 gram.
LONGINES, mormorsur, boett nr. 2862018, ankarur, 14K guld, skadad urtavla, ca 1895, kedja i gulmetall 150 cm med skjutbart lås.
MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, skadad urtavla, bucklor, monogram, ca 1900, kedja 18K guld.
Klockor Birka
BIRKA, damur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1950, x-länk med stav, längd 188 mm, totalvikt 24,2 gram. etui (skadat)
EUROPA, väckarur, plast/metall, mekanisk, oanvänd, 1960-tal.
Visa varaKlockor Övriga klockor
BLESSING, väckarur, plast / metall, mekanisk, tysk, oanvänd.
Visa varaKlockor Zodiac
ZODIAC, Corsair, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1970.
ORIENT, damur, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband, oanvänd, ca 1988.
Visa varaKlockor Breitling
BREITLING, Crosswind, Ref nr. A13055, Serie nr. 0567, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, cert, mars 1997, box.
CHRONOGRAPH SUISSE, kronograf, boett nr. 269, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1950-tal.
LONGINES, damur, cal 320, Ref nr. 7358 2, serie nr. 12538029, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1964, länk 18K guld (ej original), längd 165-170 mm.