Avslutad | Klockor – Lördag 6 augusti 2005
Klockor Edox
EDOX, Delfin, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, plastband, ca 1972, oanvänd.
MONDIA, Sea Scout, herrur, 31 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, plastband, ca 1970, oanvänd.
Klockor Enicar
ENICAR, Star Jewels, herrur, doublé, manuell, plexiglas, läderband, datum, ca 1970, oanvänd.
CITY, Versailles, damur, gulmetall, manuell, plexiglas, läderband, oanvänd, 1970-tal.
MONDIA, Skystar 25, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1968.
OMEGA, damur, cal 650, serie nr. 20486457, boett nr. 511128, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad länk, längd 170-177 mm, totalvikt 32,8 gram, ca 1964.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband ca 1948, monogram, boett ej signerad