Avslutad | Klockor – Lördag 6 augusti 2005
Klockor Elgin
ELGIN, "G.M, Wheleer", serie nr. 6105310, boett nr. 6037925, savonett, fickur, 14K guld, hårspricka i urtavlan, ca 1895.
Klockor Alpina
ALPINA, fickur, cal 365, serie nr. 676179, boett nr. 750579, 14K guld, ankarur, bucklor, monogram, ca 1930, etui.
PIERRE BALMAIN, damur, Ref nr. 322.6310.33.12, 18K guld, quartz, safirglas, originallänk, viklås, totalvikt 63,6 gram, ca 2000, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16220, serie nr. L375566, herrur, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, Ref nr. 62510, viklås, ca 1990.
ROTARY, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, längd 208 mm, ca 1990, box.
OMEGA, damur, cal 620, serie nr. 24612363, Ref nr. 511 122, 18K vitguld, manuell, safirglas, ca 1967, länk 18K vitguld, längd 181-186 mm, totalvikt 24.0 gram, box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC, kronograf, nr. 147, herrur, stål/titan, digital, quartz, safirglas, nylonband, originallänk, viklås, cert, maj 2004, box.
CARTIER, Tank Francaise, Nr. 2384/108577CD, damur, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 2000, box.
OMEGA, Seamaster, GMT, Ref nr. 2534.50.00, serie nr. 60382125, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, manual, ca 2000, box.
OMEGA, herrur, cal 620, serie nr. 23424536, Ref nr. 111060, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, ca 1967.
OMEGA, Seamaster Cosmic, Ref nr. 166026, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, originallänk, viklås, ca 1970.