Avslutad | Klockor – Lördag 6 augusti 2005
TISSOT, PR 100, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 76080, serie nr. Y241894, damur, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, Ref nr. 78340, viklås, ca 2003.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16200, serie nr. U516205, herrur, stål, automatisk safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 62510, ca 1998.
IWC, Fliegerchronograph, Ref nr. 3706, serie nr. 2871851, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, originallänk, viklås, ca 2000.
PIERCE, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1960-tal, x-länk 18K guld, längd 170 mm, totalvikt 21,2 gram.
OMEGA, De Ville, cal 625, serie nr. 39792939, Ref nr. 5110392, damur, doublé, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1977.
OMEGA, fickur, serie nr. 5302227, silver, ankarur, defekt, skadad urtavla, sekundvisare saknas, bucklor, ca 1918.
Klockor Breguet
BREGUET, Cal 818/8, serie nr. 3383 C, Ref nr. 3360 BA/121286, Nr. 4404, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, liten sekundvisare, gångreservsindikator, skadad urtavla, läderband, originalspänne, cert (duplica), juni 1992, box.
P.M. Albrecht, Wexiö, fickur, nr. 20, spindelur, silver, skadad urtavla, defekt, ca 1810.
BROCKBANKS, London, fickur, serie nr. 6889, boett nr. 6389, silver, skadad urtavla, visare saknas, ca 1810.
FRERES VERGNEUR & CERET, fickur, nr. 15766, spindelur, silver, skadad urtavla, visare saknas, ca 1810.
Klocktillbehör Böcker
BOK, "WRISTWATCHES", engelska, tyska, franska, Brunner/Pfeiffer-Belli, Könemann, 1999.
Klocktillbehör Böcker
KLOCKMAGASIN och kataloger, 13 st. Patek Philippe (4), Chopard (3), Omega (2), IWC, Antiquorum Vox 2003, The Watchworld och Watch Time.
Klocktillbehör Böcker
KLOCKMAGASIN och kataloger, 14 st. Patek Philippe (4), Chopard (3), Omega (3), Klockvärlden, Watch Time, Antiquorum Vox 2002 och Europa Star.