601 - 620 av 723
1...303132...37 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 29 juni 2005

Klubbad för

1 Silverdosa i silver, med emalj, år 1897 (med monogram). Vikt 25g

1 Sockertång, stämplad S830, Danskt silver, Design- ES Emil Snedker. Vikt 44,2g

1 Liten sked i silver, delvis förgylld med gravyr, år 1901. Vikt 14,3g

1 Matsked i silver med monogram, år 1859. Vikt 41,1g

1 Par ljusstakar i silver, år 1848, mästare Mattias Helén - verksam i Västervik, H:15,5cm

10 Kaffeskedar i silver, modell Olga, med etui

1 Armband Bismarck ca 21,5cm 18K. Vikt 20,8g

1 Tvåarmad ljusstake i silver, sterling, år 1959, H:ca 15cm (sned)

1 Slipsklämma i silver, signerad KMJ (Kenneth Magnell juveler) med etui. Vikt 11,2g

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Par manchettknappar i silver (liten buckla). Vikt 9,1g

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Minnesmynt i silver "Ändrad Successionsordning 1980", nominellt värde 200:- i etui

200 kr

Utrop: 275 kr

4 Moccaskedar i silver. Vikt 43,3g

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Dosa i silver med gravyr, år 1920. Vikt 71,8g

300 kr

Utrop: 50 kr

6 Kaffeskedar, 3 Teskedar, silver, modell Uppsala

225 kr

Utrop: 300 kr

6 Dessertskedar i silver, modell Uppsala

650 kr

Utrop: 625 kr

6 Smörgåsknivar i silver, modell Uppsala

750 kr

Utrop: 625 kr

6 Smörgåsgafflar i silver, modell Uppsala

650 kr

Utrop: 625 kr

6 Matknivar i silver, modell Uppsala

800 kr

Utrop: 800 kr

5 Matgafflar i silver, modell Uppsala

750 kr

Utrop: 650 kr

2 Ringar (graverade) 18K. Vikt 3,6g

Utrop: 325 kr