Avslutad | Pant – Onsdag 29 juni 2005
Klubbad för
1 Silverdosa i silver, med emalj, år 1897 (med monogram). Vikt 25g
Visa varaUtgått
1 Sockertång, stämplad S830, Danskt silver, Design- ES Emil Snedker. Vikt 44,2g
Visa varaUtgått
1 Liten sked i silver, delvis förgylld med gravyr, år 1901. Vikt 14,3g
Visa varaUtgått
1 Par ljusstakar i silver, år 1848, mästare Mattias Helén - verksam i Västervik, H:15,5cm
Visa varaUtgått
1 Tvåarmad ljusstake i silver, sterling, år 1959, H:ca 15cm (sned)
Visa varaPantvaror Silver
1 Slipsklämma i silver, signerad KMJ (Kenneth Magnell juveler) med etui. Vikt 11,2g
1 Minnesmynt i silver "Ändrad Successionsordning 1980", nominellt värde 200:- i etui