221 - 240 av 299
1...111213...15 Gå till

Avslutad | Pantspecial – Lördag 14 maj 2005

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

Pottskåp,rokoko,Sverige,gulmålat, 70x56x35cm, senare beslag & gångjärn

12 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Pantvaror Övrigt

Bankett, sengustavianskt stockholmsarbete. vitmålad & skulpterad

Utrop: 15 000 kr

Pantvaror Övrigt

"1 par sk ""skrattstolar"", gustavianska lindomearbeten, vitmålade & skulpterade,smärre skador, två senare sarger"

Utrop: 7 500 kr

1 graverad ring m dia 9xca0,02ct. Stl:17. 18k

475 kr

Utrop: 125 kr

1 kaffekanna i silver år 1858 G.G. h:23cm

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

1 lordring m dia 2xca0,12ct,1xca0,25ct, stl:19. 18k

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

1 alliansring vg,m dia tot ca 0,40ct.stl:17. 18k

900 kr

Utrop: 850 kr

1 ring m dia 7xca0,01ct (2skadade dia) stl:17,5. 18k

250 kr

Utrop: 75 kr

12 moccaskedar i förgyllt silver i ask

300 kr

Utrop: 250 kr

1 ring vg m dia tot ca0,20ct. Stl:14,5. 14k

600 kr

Utrop: 600 kr

1 ring m mörkblå sten & dia 2xca0,10ct, stl:18. 18k

850 kr

Utrop: 1 000 kr

1 tvillingring m dia 2xca0,65ct(1dia ngt skadad), Cognac P,Champagne VS

5 000 kr

Utrop: 6 200 kr

1 armbandsur Ebel sportwave automat, snr:93502442 m box

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 driver Big Bertha war bird 10 grader

450 kr

Utrop: 550 kr

Pantvaror Övrigt

1 spoon mac gregor i stål

25 kr

Utrop: 50 kr

1 ring m dia 1xca 0,16ct,6xca0,08ct, stl:20,5. 18k

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

1 ring m mönster stl:16. 18k

225 kr

Utrop: 75 kr

1 ring stl:15,5. 18k

175 kr

Utrop: 75 kr

1 ring Platina m 4 princesslipade diamanter, tot ca 0,68ct. Stl:16,5.

3 700 kr

Utrop: 4 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 lös diamant ca 0,22ct

1 000 kr

Utrop: 950 kr