Avslutad | Klockor – Lördag 4 juni 2005
BREITLING, Chrono Colt, Ref nr. A73350, serie nr. 374458, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, Fighterlänk, cert, april 2002, box.
JAEGER-LE COULTRE, damur, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, ca 1940, länk ej original.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, herrur, Cal 23-300, serie nr. 1146752, Ref nr. 3557, boett nr. 2666920, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, (krona ej original), läderband, ca 1967.
JAEGER-LE COULTRE, Reverso Gran´Sport, Ref nr. 290.8.60, Serie nr. 1885763, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2000, box.
FAVRE LEUBA, kronograf, Boett nr. 9100 49, herrur, svart eloxerat stål, automatisk, mineralglas, läderband, ca 1972.
SEIKO, Ref nr. SKX009K, Cal 7S26, herrur, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, gummiband, ca 2004.
Klockor Swatch
SWATCH, Irony, kronograf, herrur, stål, quartz, plexiglas, datum, integrerad länk, cert, oktober 2002, box.
CHRONOMETRE P.W.C, fickur, ankarur, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1930, bakboett lös.
Klocktillbehör Verktyg
EMCO-UNIMAT, Österike, Svarv med tillbehör såsom chuckar, slipstenar, svarvstål, mm, ca 1960-tal, motor med strömbrytare från Ceka typ U90, 220 volt, 95 watt.
Klocktillbehör Övriga klockor
DIV. RESERVDELAR. till väggur och väckarur, såsom, väggursnycklar, visare, pendelfjärdar, bussningar, skruvar, muttrar, mm.