401 - 420 av 505
1...202122...26 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 juni 2005

Klubbad för

BREITLING, Chrono Colt, Ref nr. A73350, serie nr. 374458, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, Fighterlänk, cert, april 2002, box.

Utrop: 9 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, damur, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, ca 1940, länk ej original.

900 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, herrur, Cal 23-300, serie nr. 1146752, Ref nr. 3557, boett nr. 2666920, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, (krona ej original), läderband, ca 1967.

Utrop: 25 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso Gran´Sport, Ref nr. 290.8.60, Serie nr. 1885763, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2000, box.

Utrop: 27 000 kr

FAVRE LEUBA, kronograf, Boett nr. 9100 49, herrur, svart eloxerat stål, automatisk, mineralglas, läderband, ca 1972.

Utrop: 4 500 kr

SEIKO, Ref nr. SKX009K, Cal 7S26, herrur, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, gummiband, ca 2004.

Utrop: 1 300 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Irony, kronograf, herrur, stål, quartz, plexiglas, datum, integrerad länk, cert, oktober 2002, box.

400 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, serie nr. 5244372, ankarur, silver, bucklor, ca 1918, kedja vitmetall.

500 kr

Utrop: 600 kr

FICKUR, ankarur, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

Utrop: 350 kr

ARSA, Leijona, fickur, cal Unitas 231, ankarur, silver, monogram, ca 1940.

Utrop: 400 kr

Klockor Svalan

SVALAN, fickur, ankarur, vitmetall, ca 1940.

Utrop: 400 kr

FICKUR, ankarur, 18K guld, skadad urtavla, bucklor, ca 1880.

Utrop: 1 600 kr

KENDAL & DENT, fickur, nyckeldragare, silver, bucklor, ca 1870.

600 kr

Utrop: 700 kr

CHRONOMETRE P.W.C, fickur, ankarur, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1930, bakboett lös.

Utrop: 450 kr

VICTORIA, fickur, ankarur, silver, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, serie nr. 4124377, ankarur, vitmetall, skadad urtavla, ca 1913.

Utrop: 600 kr

DROTT, J. Bergenheim, Stockholm, fickur, ankarur, silver, bucklor, gravyr, ca 1910.

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Verktyg

EMCO-UNIMAT, Österike, Svarv med tillbehör såsom chuckar, slipstenar, svarvstål, mm, ca 1960-tal, motor med strömbrytare från Ceka typ U90, 220 volt, 95 watt.

2 100 kr

Utrop: 1 900 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

DIV. RESERVDELAR. till väggur och väckarur, såsom, väggursnycklar, visare, pendelfjärdar, bussningar, skruvar, muttrar, mm.

325 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

VISARE, till armbandsur och fickur, fästa på papperskartor monterade i en liten pärm, ca 150-250 st.

375 kr

Utrop: 150 kr