Avslutad | Klockor – Lördag 4 juni 2005
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 1603, Serie nr. 4057586, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1974.
Klockor Oris
ORIS, TT1 Diver, 44 mm, Ref nr. 633 7533 94 54 MB, serie nr. 22-33502, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad länk, viklås, cert, juli 2002, box.
Klockor Citizen
CITIZEN, Alarm-date, ståk, plexiglas, manuell, skadad urtavla, datum, metalllänk ej original
LONGINES, damur, 14K guld, Cal 935, Boett nr. 3892466, manuell, plexiglas, skadad urtavla, metallband ej original, ca 1940-tal.
CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1967.
CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1967.
ZENITH, Cal 661, Ref nr. 390010661, Serie nr. 079, herrur, platina, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, originalspänne 18K vitguld, ca 1995, box.
MORMORSUR, cylinderur, 18K guld, skadad urtavla, minutvisare utbytt, bucklor, ca 1840, nyckel.
HOLMGREN, Stockholm, Nr. 25, cylindergång, 18K guld, skadad urtavla, ca 1832, nyckel.
P.W.C, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1940-tal.
TISSOT, Seastar Seven, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1980.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.
VIKING, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1930-tal, metallänk ej original.
Klockor Oris
ORIS, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, sliten boett, ca 1967.