UTGÅR
1 Bordslampa skadad art decco
Utrop: 1 200 kr
1 Projektor (fotogen) optik saknas med 13 glasplåtar
Utrop: 1 500 kr
1 Kopparhink med lock
Utrop: 225 kr
1 Gitarr i fodral Seagull S 6 folk med microfon
1 par mässingsljustakar år 1985 "Louise Olbersbo"
Utrop: 800 kr
1 SKÅL, porslin. Kina Guangxu-märke och tid (1874-1908) dia. 26cm
Utrop: 11 000 kr
1 Lappkniv med slida Sign. Börje Eriksson 2000
Utrop: 600 kr
1 spegel 1700-tal England sk
1 par solglasögon /GUCCI/ i fodral med kvitto (2185kr)
1 Kopparbunke med handtag
Utrop: 400 kr
1 Barometer Schatz (skruv till locket skadad)
Utrop: 700 kr
1 Skeppsklocka Schatz, nyckel saknas
1 Cigarrskrin & tillhörande plån i koppar "vikingaskepp"
Utrop: 300 kr
1 Porslinsskål med handtag /TULPAN RÖRSTRAND/
Utrop: 250 kr
1 Mortel med stöt Skultuna bruk nr 5
Utrop: 500 kr
Onsdag 20 apr 2005
Förfallna panter / Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm