401 - 420 av 516
1...202122...26 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 20 april 2005

Klubbad för

1 par glasvaser ca:26 cm bemålade otydlig signering

Utrop: 725 kr

1 Tavla sign M.Pyk/ krita/blyerts A4 20 x 30,5(ngt def ram), (d)

1 200 kr

Utrop: 1 450 kr

1 oljemålning sign. Curt Clemens(1911-1947) 37X45 "MODELL"(litet färgbortfall) (d)

Utrop: 7 500 kr

1 Äkta matta Täbris"djurmotiv och blommor" 150 x 100

Utrop: 4 500 kr

1 Äkta matta Täbris" jaktscen" 105 x 150 cm

Utrop: 4 500 kr

1 Äkta matta Täbris figural"kvinnor" 90 x 139 cm

Utrop: 3 500 kr

1 Äkta matta Täbris"blommor och fåglar" 70 x 107 cm

Utrop: 3 000 kr

1 Äkta matta Täbris "blommor och fåglar

Utrop: 3 000 kr

1 Parian skulptur "kan du inte tala"(eftergjutning"

Utrop: 375 kr

1 Tavla akvarell Rolf Berndtsson 19x27 cm (d)

200 kr

Utrop: 300 kr

1 Tavla akvarell otydlig sign 30 x 22"blomster"

100 kr

Utrop: 150 kr

1 etsning Marc Chagall 36/335"Petrouchka"

2 500 kr

Utrop: 3 500 kr