Avslutad | Klockor – Lördag 7 maj 2005
Klockor Väckarur
6 VÄCKARUR, 4 Reseväckarur ( 1 Kienzle, 1 Seiko, 1 Savillon, 1 Kaiser), 2 Väckarur ( 1 Looping, 1 Wehrle), samtliga mekaniska.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tango, Ref nr. 5560, serie nr. Y 034948, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, augusti 2004, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 16523, serie nr. A559528, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlänk Ref nr. 78393A, viklås, cert, oktober 1999, box
OMEGA, herrur, cal 266, serie nr. 13477992, Ref nr. 2685, boett nr. 11198162, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1952.
CARTIER, Panthère, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, box.
Klockor Ebel
EBEL, kronograf, Ref nr. 8134901, serie nr. 64101402, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Golden Ellipse, Cal 215, Ref nr. 3748/1, Serie nr. 1322735, Boett nr. 532176, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, renoverad urtavla, integrerad länk, längd 180-187 mm, totalvikt 76.0 gram, 1970-tal, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013F, serie nr. 7020523, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1982.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, serie nr. X231433, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jadeiteurtavla med diamanter, Jubileelänk, ca 1993, box.
CHRONOGRAPHE SUISSE, kronograf, Ref nr. 197, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1950-tal.
IWC, GST, Ref nr. 3707-003, serie nr. 2878199, kronograf, herrur, titan, automatisk, safirglas, dag, datum, integrerad länk, viklås, oanvänd, cert, april 2005, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 78240, serie nr. Y617813, midsize, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, cert, september 2003.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 15200, serie nr. T679527, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, ca 1998.