Avslutad | Klockor – Lördag 7 maj 2005
OMEGA, Constellation, Cal 1438, Ref nr. 1961070, Boett nr. 51354974, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1991.
CARTIER, VLC, cal 81, Serie nr. 147701, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 1995.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 3300, herrur, quartz, doublé, mineralglas, integrerad länk (3 st. x-tra länkbitar), längd 178-183 mm, ca 1989, box.
LONGINES, herrur, cal 12.68 ZS, Ref nr. 6264 7, serie nr. 9187860, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, går ej, ca 1954.
TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1987.
OMEGA, Seamaster, cal 562, serie nr. 20357732, Ref nr. 166001, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, går ej, ca 1962, metallänk ej original.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, savonett, nr. 24165, ankarur, 14K guld, monogram, ca 1915, kedja gulmetall, etui.
Klockor Ebel
EBEL, Sport/Classic, Junior, Serie nr. 13614482, Ref nr. 181909, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk (skadad), viklås, ca 1994, box.
TISSOT, Stylist, herrur, doublé, quartz, mineralglas, datum, x-länk 18K guld, längd 171 mm, totalvikt 56,7 gram.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, serie nr. T481309, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk (x-tra länkbitar), cert, oktober 1999, box.
MORMORSUR, savonett, ankarur, 14K guld, bucklor, ca 1910, kedja 18K guld, box.
Visa varaKlockor Elgin
ELGIN, damur, 14K vitguld, manuell, skadad urtavla, nagg i glas, diamanter, integrerad länk, längd mm, ca 1920.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6517, Serie nr. 2339858, damur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1968.
Klocktillbehör Rolex
JUBILEELÄNK, stål/guld, till Rolex damur, passar till modell Date & Datejust, ca 2001.
CERTINA, damur, 14K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1968, x-länk 18K guld, längd 176 mm.
OLE MATHIESEN, herrur, stål, quartz, mineralglas, ca 1995, metallänk ej original.