301 - 320 av 337
1...151617 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 16 april 2005

Klubbad för

ARMBAND, 18K vitguld, mattbehandlat, vikt 36,1 g, längd 19 cm

Utrop: 3 000 kr

ARMRING, Cartier,18K guld med 12 briljanter 0,60 ct totalt, vikt 52,3 g, ask

Utrop: 25 600 kr

KEDJA, 18K vitguld, vikt 39,9 g, längd 43,5 cm

Utrop: 3 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld, vikt 16,7 g, längd 19 cm

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med diamanter tot ca 0,45ct ca TCR/SI-P.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K vitguld, 21 briljanter ca 0,48 ct totalt, ca TW/VS, stl 17

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 prinsesslipade diamanter ca 0,73 ct totalt, ca TW-W/VS, stift.

7 500 kr

Utrop: 8 500 kr

Ädelstenar Övrigt

BRILJANT, 0,51 ct, I(TCr)/SI1

Utrop: 8 500 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld, pansarlänk med krucifix, vikt 22,7 g, längd ca 50 cm

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

KEDJA, 18K guld, pansarlänk, vikt 7,9 g, längd 45 cm

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, matterat, vikt 26,3 g, stl 17 3/4

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

BROSCH, silver, näckros, signerad, Engel

650 kr

Utrop: 300 kr

SALTKAR, silver, fiskar en förgyll 2 st små skedar, GAB 39,45

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, silver, pärlemor, Torun Bülow-Hübe storlek ca 18 3/4 mm, BUS

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, silver, Lapponia, öppen, storlek 17 1/4 mm

300 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, silver, vikt 47 g, längd ca 40 cm, mexico

325 kr

Utrop: 250 kr

DIAMANT, 0,50 ct, E(river)/SI 1, princesslipad

Utrop: 10 500 kr

Utrop: 10 500 kr

ARMBAND, sterling silver, Marie Fernström 1990

1 350 kr

Utrop: 900 kr

ARMRING, Tiffany & Co, sterling, silver, orginaletui, storlek small

Utrop: 1 400 kr