Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2005
HERRUR, 31 mm, gulmetall, manuell, plexiglas, OS-logotyp "Moskva 1980", länk ej original, defekt
SEIKO, herrur, stål, quartz, plexiglas, defekt dag, datum, går ej, originallänk, 1980-tal.
CARTIER, Colliée, serie nr. 014793 590002, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990.
SUISSE, damur, 14K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, briljanter samt diamanter, integrerad länk, längd 158 mm.
HELMSTINE STOCKHOLM, fickur, nr. 3243, spindelur, silver, engelsk boett, minutvisare saknas, bucklor, ca 1800.
TISSOT, Sestar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1980, metallänk ej original.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1960, länk 18K guld, längd 195-203 mm.
TISSOT, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1948.
OMEGA, herrur, cal 601, Ref nr. 131016, serie nr. 21523965, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1965, x-länk 18K guld, längd 217 mm, box.
OMEGA, Speedmaster, cal 321, Ref nr. 145012-67 SP, serie nr. 26072453, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1967.
Visa varaKlockor Longines
LONGINES, herrur, serie nr. 7080374, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1946, länk ej original.