Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2005
ROMA, damur, 18K vitguld, manuell, plexiglas, 6 st. åttkantslipade diamanter, ca 1960, metallänk ej original.
HERRUR, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt gångjärn, ca 1940, metallänk ej original.
OMEGA, herrur, cal 265, serie nr. 12741232, Ref nr. 2639-5, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1951, metallänk ej original.
GENDA, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, läderband, ca 1950.
DOGMA, Prima, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1950-tal, metallänk ej original.
Klockor Svalan
SVALAN, damur, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1940-tal, metallänk ej original.
TAG HEUER, Monza, cal 2894-2, Ref nr. CR 2111.FC 6164, serie nr. , kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 2002, box.
LONGINES, Conquest, Ref nr. L1 633 496 3, serie nr. 29676591, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, mars 2001, box.
N. LIND, London, Serie nr. 8603, Boett nr. 4852, spindelur, silver, skadad urtavla, minutvisare av, bucklor, ca 1820.
JOHN WARD, Fore Street London, Serie nr. 5648, Boett nr. 2411, Spindelur, silver, skadad urtavla, defekt, defekt boett, glas/visare saknas, ca 1820.