Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2005
TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, skadad urtavla, gravyr, 1970-tal.
MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, skadad urtavla, bucklor, ca 1895, bygel saknas, fäste för armband.
OMEGA, Constellation, cal 1001, Ref nr. 166.063-168.048, serie nr. 30828696, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, buckla, läderband, ca 1970.
CARTIER, Vendome, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, viklås, ca 1994.
SEIKO, kronograf (defekt nollställning), herrur, stål, quartz, hardlexglas, datum, alarm, originallänk, oanvänd, bruksanvisning, cert, oktober 2004, box.
OMEGA, herrur, cal 1332, serie nr. 44292766, Ref nr. 198 9221 / 192 9221, 18K guld, quartz, safirglas, datum, 3 st. diamanter på urtavlan, integrerad länk, längd 195-200 mm, totalvikt 96,7 gram, ca 1981, box.
OMEGA, Genève, damur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1971.
CERTINA, herrur, 18K guld, manuell plexiglas, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1970.
OMEGA, Seamaster, Cal 267, Serie nr. 15627383, Ref nr. 2937-1, herrur, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekund, läderband, ca 1957.
ZENNON, Adventure, herrur, vitmetall, quart digital, gummiband med kompass, går ej.