Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2005
OMEGA, Seamaster, Cal 501, Serie nr. 16290425, Ref nr. KO 2846 8 SC, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1959.
OMEGA, Seamaster, Cal 1002, Serie nr. 32034531, Ref nr. 166.091, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, ca 1971, originallänk + stållänk (ej original), box.
TAG HEUER, F1, Ref nr. CA1211-RO, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, bruksanvisning, ca 1998, box.
SUPERIUS, Chronographe, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla , defekt, bucklor, gravyr, läderband, 1950-tal.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. 8242160, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, defekt krona, Jubileelänk, ca 1984.
ROLEX, Oysterdate Precision, Ref nr. 6694, serie nr. 3199467, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, Oysterlänk, ca 1971.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013F, serie nr. 6671132, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1981, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 15210, serie nr. U195467, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, cert, nov 1997, box.
BREITLING, Chrono Callisto, Ref nr. 80520 N, serie nr. 484, Serie Speciale, kronograf, herrur, 35 mm, stål/guld, manuell, safirglas, läderband, ca 1990.
MORMORSUR, omgjort till armbandsur, cylinderur, 14K guld, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, skadad boett, länk 18K guld, ca 1870.
ECLIPSE, fickur, ankarur, vitmetall, skadad urtavla, innerlock i bakboett saknas, ca 1895.
MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, skadad urtavla, bucklor, dekorerad bakboett, ca 1890.
CELINE BROCART, mormorsur, cylinderur, 14K guld, nyckeldragare, dekorerad bokboett, ca 1870.
BREITLING, Chrono Colt, Ref nr. A53350, serie nr. 103286, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 2001.