421 - 440 av 585
1...212223...30 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 mars 2005

Klubbad för

3 SMYCKEN i silver, hänge/kedja med rökkvarts, brosch, samt hänge med synt spinell.

375 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, silver Mexico

425 kr

Utrop: 500 kr

2 COLLIER, ARMBAND, sköldpadd och malakit

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 14K guld, rökkvarts ca 14 ct, (stenen har några repor), vikt 6,8 gr.

Utrop: 500 kr

PILLERDOSA, sterling silver, 6,2x3,5x1,4 cm, vikt 57 gr, förgylld invändigt

350 kr

Utrop: 200 kr

COLLIER, bärnsten, doserat, längd 70 cm

375 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld med 3 odlade pärlor och två små briljanter, vikt 2,8 g, stl 17 1/2

550 kr

Utrop: 650 kr

RING, 18K guld med syntetisk spinell, vikt 3,3g, stl 17 3/4, tillverkad 1900

400 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, dräktsmycke, silver

Utrop: 250 kr

RING, 14K guld med safir och 4 briljanter 0,08 ct totalt, vikt 2,4 g, stl 16 3/4

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, oinfattad, 0,80 ct.

Utrop: 550 kr

BROSCH, 18K guld med odlade pärlor, vikt 6,4 g

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, vikt 2 g, krokar

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K guld, odlad sötvattenspärla, vikt 8,3g

Utrop: 750 kr

ALLIANSRING, 18K guld/vitguld, 12 åttkantslipade diamanter, 0,24 ct, ca TW/VS, vikt 3,1 g, stl 15 +

Utrop: 1 400 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K guld med åttkantslip. diamanter, ca 0,05 ct totalt, vikt 2,5 g, stl 16 1/4

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN silver med granater

Utrop: 300 kr

HÄNGE silver med jade samt cz.

325 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH 14K guld med akvamarin, vikt 2,5 g.

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med briljanter ca 0,18 ct totalt, vikt 5,4 g, stift, snurrebussar i låghaltigt guld

Utrop: 1 000 kr