221 - 240 av 585
1...111213...30 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 mars 2005

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, pansarlänk, vikt 9,6 g, längd 18 cm, tillverkat 1907

Utrop: 850 kr

BROSCH, dräktsmycke, silver, svensktillverkad

Utrop: 350 kr

DIV SMYCKEN, 8 st, silver

500 kr

Utrop: 600 kr

3 RINGAR, 18K guld, 33 briljanter ca 0,66 ct, TW-W/VS-SI, 18 rubiner & 9 safirer, stl 16½-17, vikt 11,5 gr.

Utrop: 3 900 kr

MATSKEDAR, 2 st, silver, 1800-tal, gravyr

Utrop: 350 kr

MATSKEDAR, 3 st, silver, 1800-tal, gravyr

Utrop: 350 kr

KAFESKEDAR, 8 st, silver, en del med bucklor

Utrop: 400 kr

KAFFESKEDAR, 4 st , silver, 1800-tal, gravyr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, 7,5-8,0 mm odlade pärlor (ej helt runda) längd 48 cm, silverlås.

Utrop: 1 800 kr

LJUSSTAKAR, nysilver, rokokstil, vikt 863 g, höjd 16,5 cm

350 kr

Utrop: 350 kr

DOSA, silver med blommotiv, vikt 11,9 g

175 kr

Utrop: 75 kr

RING, 14K guld med rosa och gula safirer, vikt 4,7 g, stl 17 1/4

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld med 7 briljanter ca 0,21ct totalt, vikt 6,5 g, stl 17

1 900 kr

Utrop: 2 100 kr

3 BROSCHER & 1 PAR ÖRHÄNGEN silver med markasiter, pärlimitation, clips

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH/HÄNGE i förgylld metall med miniatyrporträtt

425 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 14K guld med briljant ca 1,90 ct, ca Tcr/P 2, stl 16 1/2

Utrop: 17 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med pärlor ca 5,5 mm, vikt 1,1 gram.

200 kr

Utrop: 225 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld med turkos, längd 49 cm, vikt 2,3 gram.

200 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE, 18 k guld med pärla

325 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, 18K guld med blå camé, vikt 6.5g.

Utrop: 900 kr