Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2005
LABORANT, 2 st, stoppur, vitmetall, 30 sek/15 min, samt 60 sek/60 min, defekt.
PROMOTIONUR, SAS 50 år 1946-1996, herrur, gulmetall, quartz mineralglas, läderband, ca 1996, box.
CERTINA, DS, herrur, titan / doublé, quartz, går ej, safirglas, datum, originallänk.
VASA, damur, 14K guld, manuell, safirglas, 1950-tal, länk metall ej original.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16610, serie nr. F164100, herrur, stål automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk (2 st. x-tra länkbitar), cert, feb 2004, box.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 78273, serie nr. Y130547, midsize, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla, Jubileelänk, ca 2002, box.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, ankarur, 18K guld, No 14660, verk A, minutvisare av, går ej, bucklor, gravyr, ca 1904.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Parsifal GMT, Ref nr. 2992, serie nr. A382011, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, glasbaksida, läderband, viklås, oanvänd, box.
Klockor Lagonda
LAGONDA, cal Felsa 4000, herrur, stål, automatisk, plexiglas, defekt, läderband, ca 1960.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, ca 1960, länk 18K guld (ej original), längd 151-156 mm.