81 - 100 av 499
1...456...25 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2005

Klubbad för

LABORANT, 2 st, stoppur, vitmetall, 30 sek/15 min, samt 60 sek/60 min, defekt.

125 kr

Utrop: 150 kr

CERTINA, Kim, litet herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband

100 kr

Utrop: 150 kr

PROMOTIONUR, SAS 50 år 1946-1996, herrur, gulmetall, quartz mineralglas, läderband, ca 1996, box.

325 kr

Utrop: 300 kr

CERTINA, DS, herrur, titan / doublé, quartz, går ej, safirglas, datum, originallänk.

600 kr

Utrop: 700 kr

CERTINA, damur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, länk ej original.

Utrop: 150 kr

CERTINA, damur, stål, manuell, plexiglas.

Utrop: 150 kr

VASA, damur, 14K guld, manuell, safirglas, 1950-tal, länk metall ej original.

Utrop: 150 kr

TIMEX, Electric, herrur, vitmetall, plexiglas, dag, datum, ca 1970, går ej.

Utrop: 150 kr

Klockor Titus

TITUS, herrur, stål, manuell, plexiglas, 1960-tal.

100 kr

Utrop: 150 kr

CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, går ej, läderband (defekt).

Utrop: 2 900 kr

ROLEX, Submariner, Ref nr. 16610, serie nr. F164100, herrur, stål automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk (2 st. x-tra länkbitar), cert, feb 2004, box.

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 78273, serie nr. Y130547, midsize, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, pärlemorurtavla, Jubileelänk, ca 2002, box.

Utrop: 26 000 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, ankarur, 18K guld, No 14660, verk A, minutvisare av, går ej, bucklor, gravyr, ca 1904.

Utrop: 6 900 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Parsifal GMT, Ref nr. 2992, serie nr. A382011, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, glasbaksida, läderband, viklås, oanvänd, box.

4 500 kr

Utrop: 4 900 kr

Klockor Lagonda

LAGONDA, cal Felsa 4000, herrur, stål, automatisk, plexiglas, defekt, läderband, ca 1960.

Utrop: 350 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

500 kr

Utrop: 550 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, ca 1960, länk 18K guld (ej original), längd 151-156 mm.

900 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Olma

OLMA, Sport, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, länk ej original.

Utrop: 150 kr

TEVO, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, länk ej original.

Utrop: 150 kr

Klockor Cyma

CYMA, damur, 18K röd/gul/vitguld, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 170 mm, vikt 74.2 gram.

5 500 kr

Utrop: 5 900 kr