Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2005
HEUER, Kentucky, Ref nr. 750 705, Serie nr. 364746, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, defekt, originallänk, ca 1975.
HEUER, Kronogaf, Ref. 510 503, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt, metalllänk (ej original), ca 1980.
PRIMO, fickur, ankarur, doublé, savonett, skadad urtavla, bucklor, ca 1920, kedja gulmetall.
OMEGA, Genève, cal 1030, Ref nr. 1329051, serie nr. 35772134, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, gravyr, perlonband, ca 1973.
IWC, Mark XV, Ref nr. 325301, serie nr. 2947905, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, bruksavisning, cert, februari 2004, box.
TAG HEUER, 2000 Classic, Ref nr. CK1112, serie nr. RY7436, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, servad maj 2003, ca 1998, box. Extra länkbitar.
TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1993.
5 ARMANDSUR, 5 manuella ur, (1 arsa, 1 Mildia, 1 Eros, 1 Mora, 1 Lanco, oanvända, defekta, ca 1930-tal.
CITY, Dykarur, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, plastrband, 1970-tal.
OMEGA, Genève, Cal 613, Serie nr. 34641618, Ref nr. 136.041, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, oanvänd, ca 1973, box.
TISSOT, Seastar, herrur, stål, manuell, plexiglas, originallänk, oanvänd, ca 1960, box.
TISSOT, Carrousel, herrur, doublé manuell, plexiglas, läderband, originalspänne ca 1970-tal.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965, box.
TIMEX, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, dag, datum, ca 1965, metallänk ej original.
MONDAINE, "Winterthur", herrur, svarteloxerad, quartz, mineralglas, läderband, oanvänd, ca 1992.
MONDAINE, "Ravensburger", herrur, metall/plast, quartz, mineralglas, läderband, ca 1999, oanvänd.